Szafki nocne

Czy łóżko jest jedynym i najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni? Oczywiście, że nie! Jest wielu bohaterów drugoplanowych, którzy choć nie wystawieni na ekspozycję w równie dużym stopniu co sypialniane łoże to jednak tak samo potrzebni i niezastąpieni. Meblem, który coraz śmielej wychodzi z cienia jest szafka nocna. Wbrew ogólnym przekonaniom, nie stanowi jedynie ozdoby dla łóżka. Wiele osób zapomina, że skrywa w sobie ogromne możliwości związane z dodatkowym miejscem do przechowywania podręcznych przedmiotów.

Mały metraż? Ograniczony budżet?

Sypialnia bez szafki nocnej? Taka aranżacja nie może się udać. I na nic zdadzą się usprawiedliwienia dotyczące małej powierzchni czy ograniczonych finansów. Współczesne sklepy meblowe potrafią dostosować swój asortyment nie tylko do zmieniających się trendów modowych, ale również możliwości, jakie oferuje budownictwo wielorodzinne czy zasobności portfela. W efekcie, w każdym wnętrzu może znaleźć się miejsce na szafkę nocną, która dopełni wygląd całej sypialnianej aranżacji.

Szafki nocne i ich ogromny potencjał

Czy między małą szafką nocną, a małymi możliwościami można postawić znak równości? Oczywiście, że nie! Te niepozornie wyglądające, najczęściej niewielkich rozmiarów stoliki skrywają w sobie ogromne możliwości. Nie tylko w przystępny sposób pozwalają na przechowywanie podręcznych przedmiotów, takich jak: telefon, książkę czy szklankę wody, ale również ułatwiają wyeksponowanie efektownej lampki nocnej czy dekoracyjnego budzika. Co więcej, charakteryzują się małymi rozmiarami. A ta właściwość okazuje się szczególnie istotna w przypadku ograniczonych przestrzeni, w których każdy centymetr jest wagę złota. Nie dość, że nie zajmują wiele miejsca to dodatkowo pozwalają na funkcjonalne zorganizowanie sypialnianej przestrzeni.

Walory wizualne szafek nocnych – jak dopasować je do wnętrza?

Idealnie dopasowane szafki RTV musi nie tylko odpowiadać na potrzeby metrażowe pomieszczenia, ale również na indywidualne preferencje właściciela. Przy ich wyborze warto sugerować się kolorystyką i materiałami, jakie dominują we wnętrzu. Jeśli przestrzeń utrzymana jest w duchu skandynawskiej prostoty, wówczas najlepszym wyborem będą minimalistyczne modele pozbawione ornamentowych detali – białe lub wzbogacone naturalnymi materiałami. Z kolei dekoracyjne szafki nocne, wykończone na wysoki połysk lub wykonane ze szkła są zarezerwowane do pełnych przepychu projektów glamour. Natomiast surowe, ziejące chłodem modele wzbogacone metalowymi wstawkami najlepiej będą czuły się w towarzystwie industrialnych, loftowych aranżacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ