Istnieje wiele rodzajów naczyń. Są metalowe, teflonowe, ceramiczne czy żeliwne. Każdy rodzaj ma swoje własne cechy. Jedne można wstawić do piekarnika, drugie nie. Niektóre mają gumowe elementy, inne plastikowe albo metalowe. Przy wyborze odpowiednich garnków czy patelni musimy zwrócić uwagę na bardzo wiele rzeczy. Są to waga, cena oraz jakość czy firma. Nie każda firma jest dobra, dlatego nie możemy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Naczynia żeliwne to również takie akcesoria jak moździerz, przyrządy do grilla oraz inne rzeczy do wyposażenia domowego.

Cechy naczyń żeliwnych

Najważniejszą cechą naczyń żeliwnych jest ich waga. Są one dość ciężkie, ale za to bardzo wytrzymałe, dlatego przetrwają długie lata. Naczynia żeliwne świetnie utrzymują ciepło. Ich ściany są dość grube, co ułatwia zatrzymanie stałej temperatury. Każde naczynie nadaje się do użytkowania w piekarniku, na kuchence gazowej, elektrycznej oraz indukcyjnej. Nie musisz martwić się czy Twój nowy garnek sprawdzi się na Twojej kuchence, ponieważ jako jeden z nielicznych rodzajów naczyń, nadaje się on na każdą kuchenkę. Taki garnek nie należy myć w zmywarce. Środki jakich używamy do mycia naszych naczyń mają bardzo wiele chemii, co może sprawić, iż naczynie żeliwne nie będzie prezentowało się za dobrze.

Dlaczego wybrać naczynia żeliwne?

Potrawy przygotowywane w naczyniach żeliwnych mają nieco inny smak. Takie dania mogą być przygotowywane w wyższych temperaturach, co sprawia że ich smak jest znacznie pełniejszy. Do powierzchni takich garnków czy patelni nic nie przywiera. Są one bezpiecznym wyjściem dla amatorów kuchni. Do wyboru mamy nie tylko garnki, lecz również patelnie grillowe. Furorę robią również żeliwne kociołki z zakręcaną pokrywą. Niektóre restauracje przyciągają klientów potrawami przygotowanymi właśnie w takim kociołku. Rozpal ognisko, pokrój warzywa, mięso oraz dodaj ziemniaki do środka. To wszystko przykryj pokrywką i wsadź do żarzącego się ogniska. Smak takich dań jest niesamowity i ciężko o nim zapomnieć.

http://www.puwn.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ