aloes

Aloes to żel z liści roślin aloesowatych. Ludzie stosują go od tysięcy lat, aby leczyć i zmiękczać skórę. Aloes od dawna był też ludowym sposobem leczenia wielu dolegliwości, w tym zaparć i chorób skóry. Współczesne badania nad korzyściami płynącymi z aloesu są niejednoznaczne, a niektóre dowody wskazują, że może on powodować raka u zwierząt laboratoryjnych.

Nie ma produktów spożywczych zawierających aloes, dlatego musi być on przyjmowany w postaci suplementów lub żelu. Niektóre formy aloesu są bezpieczniejsze od innych, a przewlekłe stosowanie jest odradzane. Więcej znajdziesz na blogu https://www.ogloszenia24m.pl/blog/

Zastosowanie aloesu

Badania potwierdzają stosowanie aloesu miejscowo, jako środka do leczenia skóry, przynajmniej w określonych schorzeniach. Badania wykazały, że żel aloesowy może być skuteczny w leczeniu takich chorób skóry, jak: łuszczyca, łojotok, łupież. drobne oparzenia, skóra uszkodzona przez promieniowanie, owrzodzenia opryszczkowe, trądzik.

Istnieją również mocne dowody na to, że sok z aloesu, który zawiera lateks, przyjmowany doustnie jest silnym środkiem przeczyszczającym. W rzeczywistości sok z aloesu był kiedyś sprzedawany w lekach na zaparcia bez recepty.

Jak dużo aloesu należy stosować?

Kremy i żele z aloesem mają różną dawkę. Niektóre kremy na drobne oparzenia zawierają tylko 0,5% aloesu. Inne, stosowane przy łuszczycy, mogą zawierać nawet 70% aloesu. Jako suplement doustny, aloes nie ma ustalonej dawki. W przypadku zaparć niektórzy stosują 100-200 miligramów soku z aloesu lub 50 miligramów wyciągu z aloesu dziennie, w zależności od potrzeb. W przypadku cukrzycy stosuje się 1 łyżkę stołową żelu dziennie. Duże doustne dawki aloesu lub lateksu aloesowego są niebezpieczne. Zapytaj lekarza o radę, jak stosować aloes.

Efekty uboczne

Aloes stosowany miejscowo może podrażnić Twoją skórę. Aloes podawany doustnie, który ma działanie przeczyszczające, może powodować skurcze i biegunkę. Może to powodować zaburzenia równowagi elektrolitowej we krwi u osób, które spożywają aloes dłużej niż kilka dni. Może on również zabarwić okrężnicę, co utrudnia dokładne obejrzenie jej podczas kolonoskopii. Dlatego unikaj go przez miesiąc przed kolonoskopią. Żel aloesowy, stosowany miejscowo lub doustnie, powinien być wolny od aloiny, która może podrażniać przewód pokarmowy. Wiele produktów z kategorii uroda znajdziesz w serwisie ogłoszeniowym www.ogloszenia24m.pl

Interakcje

Jeśli regularnie zażywasz jakieś leki, porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania suplementów z aloesem. Mogą one wchodzić w interakcje z takimi lekami i suplementami, jak leki przeciwcukrzycowe, leki nasercowe, środki przeczyszczające, sterydy i korzeń lukrecji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ